Zachowanie i mowa ciała

Podczas każdej profesjonalnej prezentacji, dane zawarte na slajdach oraz wypowiedzi prezentera służą przekazaniu treści merytorycznych. Cały ładunek emocji, postawa i przekonania prezentera znajdują odzwierciedlenie w brzmieniu głosu (patrz też: szkolenie „Głos, którego chcesz słuchać”), zachowaniu, gestykulacji i wszystkich aspektach mowy ciała.

Przydatne przy występach publicznych umiejętności panowania nad zachowaniem i mową ciała podzielić można na dwie grupy. Pierwsza grupa odnosi się do odpowiedniego poruszania się przed ekranem, nieinwazyjnej obsługi sprzętu (laptop, pilot, tablet), niekrępującego korzystania z mikrofonu i dobrego kontaktu wzrokowego z publicznością. Druga grupa dotyczy bardziej subtelnych umiejętności, takich jak m.in. utrzymanie postawy otwartej, wsparcie prezentowanych tez odpowiednią gestykulacją i unikanie gestów pozostających w sprzeczności z przekazywanymi treściami.

Szkolenie polega na analizie prezentacji przedstawionych przez uczestników oraz zaakcentowaniu mocnych i słabych elementów zachowania i mowy ciała prezenterów. Szkolenie zawiera liczne ćwiczenia praktyczne pozwalające udoskonalić posiadane umiejętności i wyeliminować wszelkie niekonsekwencje komunikacyjne w przekazie głos-ciało.

Metoda:
  • wykład (20%), prezentacje (40%), feedback i dyskusja (40%)
Adresaci:
  • wszystkie osoby prowadzące lub współprowadzące prezentacje
Liczba godzin:
  • wersja podstawowa: 1 dzień szkoleniowy (6 godzin)
  • wersja podstawowa skrócona: 3 godz.
  • wersja rozbudowana: 2 dni szkoleniowe (6+6 godz.)